ikona - część logo The Climate Lab

AKTUALNOŚCI

CARBON FOOTPRINT SUMMIT 2022

W 2022 roku po raz drugi, jako The Climate Lab, mieliśmy przyjemność współtworzyć Carbon Footprint Summit. Wystawiając się obok takich inicjatyw, jak Rodzice dla Klimatu, Otwarte Klatki, czy Kupuj Odpowiedzialnie, prezentowaliśmy to, co naszym zdaniem jest kluczowe dla rozwoju świadomego klimatycznie społeczeństwa – wciągające narzędzie edukacyjne, które łączy zabawę z przekazywaniem podstawowych informacji o antropogenicznym globalnym ociepleniu.

Nasze narzędzie edukacyjne to rozwijana gra Heat Bash VR – rozrywka oparta o ruchowe wyzwanie pokazujące, jak ważne jest przeciwdziałanie emisjom dwutlenku węgla. Używając immersyjnego programu, kolorowej grafiki i angażującego gameplayu, chcieliśmy zainteresować najmłodszych tym, co dla nas stanowi klucz do zrozumienia kryzysu klimatycznego.

Zorganizowany z wykorzystaniem gry turniej okazał się znaczącą atrakcją, która przyciągała odwiedzających Halę Cracovia. Dodatkowym motywatorem do gry był przeprowadzony na głównej scenie finał z nagrodą główną – goglami Meta Quest 2. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, finalistom, oraz szczęśliwemu zwycięzcy!

PREMIERA GRY
MOBILNEJ PLANET
STORIES AR

19 marca 2022 z okazji obchodów Dnia Wody we wrocławskim Hydropolis zaprosiliśmy odwiedzających – całe rodziny, zarówno dzieci jak i dorosłych – do interaktywnej zabawy i nauki o wadze problemu zanieczyszczenia oceanu plastikiem. Zorganizowaliśmy prelekcje, pokazy VR i daliśmy możliwość wypróbowania naszej darmowej aplikacji mobilnej AR w wyjątkowej przestrzeni muzeum.

Gra Planet Stories AR pokazuje, jak ulepszyć nasze codzienne nawyki na korzyść oceanów. Dzięki rozgrywce, która pozwala nam wskoczyć prosto w głąb wodnego bezkresu, możemy nauczyć się, jak od razu wprowadzać kluczowe zmiany w gospodarowaniu odpadami! W poznawaniu dobrych zamienników plastikowych jednorazówek pomaga użytkownikom żółw Wiktor – rzewodnik po oceanicznym świecie! To nasza cegiełka, którą dorzucamy do tematu edukacji ekologicznej.

CARBON FOOTPRINT SUMMIT 2021

Nowe relacje, zobaczenie w akcji młodych i prężnych aktywistów. Do tego setki osób, które odwiedziły Halę Cracovia w poszukiwaniu wiedzy o ochronie środowiska i zmianach klimatu. Tak w skrócie wyglądał Carbon Footprint Summit 2021, na którym pojawiliśmy się w roli wystawców i prelegentów.

Cieszy nas ogromne zainteresowanie naszą ekologiczną aplikacją Trash rage VR. Widzieliśmy, że osoby, które wzięły udział w turnieju VR mogły lepiej zrozumieć potrzebę odpowiedzialnego zarządzania odpadami i dostrzec korzyści płynące z takich pozytywnych działań. Ponadto cieszy nas Nagroda Carbon Footprint Summit przyznana naszemu zespołowi za Transparentny CSR, o którym więcej opowiedzieliśmy w czasie wystąpienia na scenie głównej. Co więcej? Nowe wywiady zebrane do podcastu „Zrównoważeni” oraz złapanie perspektywy na klimatycznie-nastawione wydarzenia. To była ogromna przyjemność, wiele godzin spędzonych wśród niesamowitych ludzi. Inspiracji nie ma końca.