ikona - część logo The Climate Lab

AKTUALNOŚCI

PREMIERA GRY
MOBILNEJ PLANET
STORIES AR

19 marca 2022 z okazji obchodów Dnia Wody we wrocławskim Hydropolis zaprosiliśmy odwiedzających – całe rodziny, zarówno dzieci jak i dorosłych – do interaktywnej zabawy i nauki o wadze problemu zanieczyszczenia oceanu plastikiem. Zorganizowaliśmy prelekcje, pokazy VR i daliśmy możliwość wypróbowania naszej darmowej aplikacji mobilnej AR w wyjątkowej przestrzeni muzeum.

Gra Planet Stories AR pokazuje, jak ulepszyć nasze codzienne nawyki na korzyść oceanów. Dzięki rozgrywce, która pozwala nam wskoczyć prosto w głąb wodnego bezkresu, możemy nauczyć się, jak od razu wprowadzać kluczowe zmiany w gospodarowaniu odpadami! W poznawaniu dobrych zamienników plastikowych jednorazówek pomaga użytkownikom żółw Wiktor – rzewodnik po oceanicznym świecie! To nasza cegiełka, którą dorzucamy do tematu edukacji ekologicznej.

CARBON FOOTPRINT SUMMIT 2021

Nowe relacje, zobaczenie w akcji młodych i prężnych aktywistów. Do tego setki osób, które odwiedziły Halę Cracovia w poszukiwaniu wiedzy o ochronie środowiska i zmianach klimatu. Tak w skrócie wyglądał Carbon Footprint Summit 2021, na którym pojawiliśmy się w roli wystawców i prelegentów.

Cieszy nas ogromne zainteresowanie naszą ekologiczną aplikacją Trash rage VR. Widzieliśmy, że osoby, które wzięły udział w turnieju VR mogły lepiej zrozumieć potrzebę odpowiedzialnego zarządzania odpadami i dostrzec korzyści płynące z takich pozytywnych działań. Ponadto cieszy nas Nagroda Carbon Footprint Summit przyznana naszemu zespołowi za Transparentny CSR, o którym więcej opowiedzieliśmy w czasie wystąpienia na scenie głównej. Co więcej? Nowe wywiady zebrane do podcastu „Zrównoważeni” oraz złapanie perspektywy na klimatycznie-nastawione wydarzenia. To była ogromna przyjemność, wiele godzin spędzonych wśród niesamowitych ludzi. Inspiracji nie ma końca.